Park Narodowy Migliarino San Rossore – rezerwat bez barier
Podróże po Europie Włochy

Park Narodowy Migliarino San Rossore – rezerwat bez barier

Okolice Pizy. Sami nie wiemy, jak to się stało, że udało nam się trafić na to miejsce, ale pomógł nam w pewien sposób Instagram. Przed każdym wyjazdem penetrujemy ten kanał społecznościowy w poszukiwaniu niezwykłych miejsc, które krajobrazem i ukształtowaniem terenu zrobią na nas wrażenie WOW! Tak było i tym razem!

Zaledwie 5 km od Pizy znajduje się miejsce, które wygląda… jak z bajki! Tego dnia mieliśmy już spore opóźnienie. Musieliśmy czym prędzej dotrzeć do naszego mieszkania w Pizie i oddać auto. Wjechaliśmy do miasta i nagle je opuściliśmy. Byłam pewna, że odpuszczamy San Rossore ze względu na brak czasu – Mateusz miał jednak inny plan! W kilka minut dojechaliśmy do miejsca, które sprawiło, że zaniemówiliśmy z wrażenia.

Obszar o powierzchni ok. 4,8 tys. hektarów to lasy, łąki, pola i cudowna aleja sosen pinii. Można zwiedzać to miejsce autem, niczym safarii, a tuż obok co jakis czas będą ukazywały się Wam stada saren, jeleni czy dzików. To miejsce, jakiego jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Wstęp jest bezpłatny. Jeśli będziecie w okolicy Pizy, warto również wypożyczyć rower i udać się tutaj na przejażdżkę. Spójrzcie sami!

You Might Also Like

Brak komentarzy

Dodaj komentarz