Palcem po mapie | 3 miejsca na świecie, które trzeba odwiedzić w styczniu
Lifestyle Wskazówki

Palcem po mapie | 3 miejsca na świecie, które trzeba odwiedzić w styczniu

Jaki pierwszy dzień roku, taki ponoć cały rok. Ile w tym prawdy? Sami się czasem zastanawiamy. Jeśli miałoby to być prawdą, oznaczałoby, że cały rok spędzimy w łóżku z gorączką, będziemy jeść na obiad drwala z McDonalds, a na przystawkę multum kolorowych pigułek (leczniczych rzecz jasna!). Pierwszy miesiąc roku to przede wszystkim świetna okazja na realizację nowych postanowień. W końcu nigdy nie mamy tyle motywacji, ile teraz – nowy rok, nowi my! Mamy dla Was ponownie trzy super miejsca, których w styczniu ominąć absolutnie nie można!

1. Festiwal VOODOO – 10.01

Gdzie: Ouidah, Benin

https://www.needpix.com/photo/368179/voodoo-dance-benin-traditional-culture-drumming

Gdzie wyjechać w styczniu? Benin moim drodzy, Benin! Mówi się, że laleczkę voodoo ma w swoim domu każdy Benińczyk. Zazwyczaj pełne szpilek i gwoździ, budzą strach i niepokój w osobach, które na co dzień nie mają z nimi nic do czynienia. Okazuje się, że od 1997 roku, VOODOO zostało oficjalne uznane w Beninie za religię! Spośród 7,4 mln mieszkańców, aż 60% praktykuje ją w swoim domu. Na specjalny festiwal w Ouidah w styczniu przybywa więc tysiące wiernych, gdzie tamtejszy szaman daje im szczególne „błogosławieństwo”.

Według PASCALA, kapłan zabija tam kozła jako ofiarę, którą składa się duchom, a wyznawcy VOODOO śpiewają wówczas i tańczą, wspólnie biesiadując.

2. Na bal… do Wiednia!

Gdzie: Wiedeń, Austria

Photo by Road Trip with Raj on Unsplash

Styczeń to okres wszechobecnego karnawału. W Austrii nie tańczy się jednak samby, a prawdziwego, dostojnego walca wiedeńskiego. Mówi się, że bali w stolicy w Austrii odbywa się nawet 450 w jednym miesiącu. Wszyscy wiedzą gdzie wyjechać w styczniu, aby zatańczyć „na trzy”, elegancko się ubrać, koniecznie w smoking lub balową suknię.

3. Obserwuj gody Kameleonów

Gdzie: Madagaskar

Photo by Erwan Hesry on Unsplash

Wiecie, że Madagaskar miał być kiedyś polską kolonią? To dopiero byłby tanie loty.. Niestety, nigdy nią nie został, z Polacy o Madagaskarze mogą co najmniej pomarzyć, lub odłożyć na niego ładne pieniądze. A kiedy już im się uda, mogą obserwować 75 gatunków kameleonów, które żyją na tej rajskiej wyspie. Wcześniej raczej spokojne i powolne, w styczniu rozpoczynają gody i uwierzcie, to podobno prawdziwe widowiska. Podobno niektóre gatunki ścierają się głowami, zwłaszcza te, które mają rogi, zaś innym sposobem kuszenia płci przeciwnej jest zmiana kolorów z szaroburego na przepiękne, elektryzujące barwy, które potrafią zmienić się w kilka sekund! Już wiecie gdzie wyjechać w styczniu?

 

Źródło: „Najlepsze miejsce na świecie”, PASCAL

 

TE MIEJSCA POLECALIŚMY WAM W GRUDNIU

TE MIEJSCA POLECALIŚMY WAM W LISTOPADZIE

You Might Also Like

Brak komentarzy

Dodaj komentarz