Jak w pół roku odłożyć pieniądze na wymarzone wakacje?
Lifestyle

Jak w pół roku odłożyć pieniądze na wymarzone wakacje?

To temat, który przewija się za każdym razem, kiedy mówimy znajomym, że kupiliśmy kolejne bilety lotnicze. Nie nowy ciuch, nie elektronikę tylko bilet. I wtedy pada to magiczne pytanie „Skąd Wy macie tyle pieniędzy na te podróże?”. Odpowiadamy – jeździmy najtaniej jak się da i … oszczędzamy! 🙂

Powyższe zdjęcie: Photo by Josh Appel on Unsplash

Tanie spanie

Nie wybieramy nigdy wakacji all inclusive. Wychodzimy z założenia, że na tego typu wyjazdy będzie czas na emeryturze. Lubimy czasem poleżeć na plaży, ale bez przesady. Świat jest tak piękny, że trzeba go eksplorować, doświadczać, dotykać! To wyjazdy, które uwielbiamy najbardziej

Szukając noclegu, zawsze korzystamy z trzech stron:

1. AIRBNB

Jeśli jeszcze nie macie tutaj konta, warto je założyć. Z naszego linka polecającego TUTAJ, dostajecie na swoją pierwszą podróż aż 100zł zniżki! Możecie wybierać pokoje, mieszkania, a nawet domy na całym świecie, kierując się rekomendacjami użytkowników, którzy już spali w danym miejscu. W ten sposób jesteście w stanie zaoszczędzić niemal 30-40% swojego budżetu, jeśli zrezygnujecie z tradycyjnych hoteli.

2. BOOKING

Ponieważ jeździmy już od lat, dzięki licznym rezerwacjom mamy możliwość uczestniczenia w programie lojalnościowym Genius. Ostatnie rezerwacje wrzuciły nas już na 2 poziom, dzięki czemu w wielu miejscach mamy aż 15% zniżki na noclegi oraz darmowe śniadania. Warto być wiernym 🙂 A dla Was mamy zniżkę w postaci 50zł przy pierwszej rezerwacji na stronie TUTAJ.

3. CASAMUNDO

Z tej opcji korzystaliśmy pierwszy raz, rezerwując mieszkania w Chorwacji. Ceny okazały się bardzo przystępne, a nasze apartamenty naprawdę świetne jeśli chodzi o warunki. TUTAJ możecie przejrzeć oferty.

Loty, loty, samoloty

Nigdy nie kupujemy biletów przez strony pośredniczące. Kupując bilet lotniczy na stronie przewoźnika mamy pewność, że nikt nas nie oszuka, dlatego zawsze jest to Ryanair, albo Wizzair. Tego się trzymamy i Wam to bardzo polecamy. Sezonowo, przewoźnicy organizują obniżki cenowe, a wówczas można dorwać bilety nawet za kilkanaście złotych.

Grosz do grosza i będzie wycieczka

Ola jest mistrzem jeśli chodzi o oszczędzanie na podróże marzeń. Ma kilka sposobów, którymi chętnie się podzieli.

  1. Stałe zlecenie na konto oszczędnościowe – od kilku lat ten patent przynosi wymierne korzyści. Kiedy każdego dnia z konta schodzi 2zł, to tak jakby w sklepie kupić dodatkowego batonika. W ogóle się tego nie odczuwa, a po roku, na koncie jest już ładna sumka ok. 700zł. Za taką kwotę można zorganizować już przyjemny city break w jednej z europejskich stolic.
    My za ok. 800 zł zwiedziliśmy Oslo i Turyn z Lazurowym Wybrzeżem. Da się!
  2. 10-15% wypłaty miesięcznie na konto oszczędnościowe – załóżmy, że zarabiacie 2500zł netto. 10% wypłaty to 250 zł. 90% zostaje Wam na całą resztę miesięcznych wydatków. Systematyczne oszczędzanie to najlepszy sposób na tanie podróże.
  3. Resztki z zakupów do słoika – jeśli za zakupy płacicie gotówką, wszystkie drobne, które zostają Wam wydane jako reszta warto wrzucić do specjalnego słoika z napisem „Wakacje życia”. Robiłyśmy tak kiedyś z moją mamą i po roku poleciałyśmy pierwszy raz zagranicę – na Majorkę.

A może Wy też macie swoje sprawdzone sposoby na to, jak odłożyć pieniądze na wakacje życia? 🙂 Podzielcie się w komentarzach!

You Might Also Like

Brak komentarzy

Dodaj komentarz